13 gól, magabiztos győzelem a franciák ellen!
Női válogatottunk jól kezdte a Világliga európai selejtezőjét, az Európa Kupa selejtezőjét, hiszen az egri Bitskey-uszodában a hatgólos Keszthelyi Rita vezérletével 13-4-re győzött Franciaország ellen.
Ünnepséggel indult: Gurisatti Gréta, Gyöngyössy Anikó és Szilágyi Dorottya az 50., Tóth-Csabai Dóra a 150., Szücs Gabriella a 250. válogatott mérkőzése okán vehetett át díjat Vári Attilától, a Magyar Vízilabda Szövetség elnökétől.
De ünnepi volt minden szempontból az összecsapás.
Kezdjük azzal, hogy az Európa-bajnoki bronzmeccs óta először láthattuk újra együtt a csapatot – ahogy többen megjegyezték, végre!
Aztán folytassuk a helyszínnel. Eger városa, az egri klub vállalta a rendezést, így 2013 után újra a csodaszép Bitskey-uszodában szerepelt a nemzeti együttes. „Büszkék vagyunk arra, hogy vendégül láthatjuk a magyar válogatottat, hiszen a városban a férfi- mellett a női vízilabda is népszerű” – fogalmazott Szécsi Zoltán klubelnök, kinek szavait alátámasztandó szépen megteltek a lelátók a kezdésre. Közel százan Budapestről érkeztek, hiszen a fővárosi meccseken nagyszámban szurkoló, a női válogatottat szívügyének tekintő Carpathian Brigade is képviseltette magát az összecsapáson.
Ünnepi volt a parti Bíró Attilának is, hiszen szülővárosában irányíthatta a válogatottat, ott, ahol utolsó alkalommal még az OSC vezetőedzőjeként egy Eger elleni bajnokin ült a kispadon emlékei szerint hét-nyolc éve.
Most a meccs javarészében természetesen inkább állt. Eleinte nem pusztán azért, mert kvázi ez a szokás, hanem mert nem feltétlen tetszett neki az, amit látott. Mi tagadás, játékosai naggyá tették Derenty kapust, ráadásul az első francia fórt sem sikerült kivédekezni. Más kérdés, ott volt a vízben a mester ásza, a női szakág megkoronázatlan királynője, Keszthelyi Rita, aki az első negyedben berámolt hármat (akció, Gurisatti Gréta által kiharcolt ötméteres, lefordulás), így 3-1-re vezettünk.
A másodikban Vályi Vanda pimaszsága, Csabai Dóra leheletfinom passza a nem hibázó Gurisatti kezére, aki aztán emberrel a nyakén vitt végig egy megúszást – ezeket a momentumokat emelhettük ki igazán. Szép volt persze Gyöngyössy Anikó csavarakciója is, csak éppen a lécen csattant… Paillat lövése becsúszott, ezen kívül semmire sem mentek a franciák, ami elsősorban a mieink védekezését dicsérte. Keszthelyi ebben az etapban egy fórgóllal jelentkezett, ezzel 4-1-re nyertünk ezt a negyedet.
Érthetően Bíró Attila is sokkal elégedettebben állt a pad előtt.
Nagyszünet után folytatódott csapatunk dominanciája, ami emberhátrányok kivédekezésében is megmutatkozott, nem csupán gólokban és a gyorsaságban. Persze ez utóbbiak voltak a látványosabbak, a publikum részére vastapsra ragadóak. Keszthelyi ötödik gólját jegyezte, Gyöngyössy ötméterest brusztolt ki, Vályi értékesítette, Leimeter Dóra is villant. Daule 10-2-nél szépített, s avatta fel a szünetben Gangl Edinát váltó Kasó Orsolyát. Mindkét kapunknak nehéz dolga volt amúgy, hiszen nem sok lövés érkezett a kapujukra – mindkettő hozta magát, indított, utóbbi pedig ötméterest is védett.
Az egri közönség nagy örömére válogatottunk 11. gólját Szilágyi Dorottya szerezte – a lelátón örült ennek a város női csapatának edzője, Biros Péter is. A záró menetben érthetően kisebb volt már a tempó, a lényegi kérdések sokkal korábban eldőltek. Illés Anna, Máté Zsuzsanna vagy éppen Garda Krisztina hátul végezte a fáradhatatlan melót, miközben a támadásaink már kevésbé voltak hatékonyak. Egyszer azért villant Keszthelyi Rita, majd Illés Anna is, így lett a vége 13-4 - joggal szólt a "Szép volt, lányok!" a lelátóról!
Világliga európai selejtező, egyben Európa Kupa-selejtező
Nők, 2. játéknap
B-csoport
MAGYARORSZÁG-FRANCIAORSZÁG 13-4 (3-1, 4-1, 4-1, 2-1)
Eger, Bitsky-uszoda, vezette: Schwartz (izraeli), Daskalopoulus (görög)
Magyarország: Gangl – Szilágyi 1, Szücs, Illés 1, Keszthelyi 6, Vályi V. 2, Gyöngyössy. Csere: Máté, Gurisatti 2, Leimeter 1, Csabai, Garda, Kasó (kapus). Szövetségi kapitány: Bíró Attila
Franciaország: Derenty – Millot 1, Bachelier, Guillet, Mahieu, Paillat 1, Daule 2. Csere: Leroux, Grass, Deschampt, Clerc, Bacquet, Vo Nan (kapus). Szövetségi kapitány: Florian Bruzzo
(Teljes jegyzőkönyv: itt)
További eredmények
A-csoport:
Spanyolország-Izrael 13-5
B-csoport:
Hollandia-Olaszország 7-9
További program
3. játéknap, 2018. december 1.
A-csoport:
Görögország-Oroszország
4. játéknap, 2018. december 3.
B-csoport:
Olaszország-Magyarország
December 4.
A-csoport:
Izrael-Oroszország
B-csoport:
Franciaország-Hollandia
5. játéknap, 2018. december 15.
A-csoport:
Spanyolország-Görögország
6. játéknap, 2018. december 18.
A-csoport:
Spanyolország-Oroszország
Izrael-Görögország
B-csoport:
Franciaország-Olaszország
2019. január 12.
B-csoport:
Hollandia-Magyarország
7. játéknap, 2019. január 12.
A-csoport:
Izrael-Spanyolország
8. játéknap, 2019. január 15.
A-csoport:
Oroszország-Görögország
B-csoport:
Franciaország-Magyarország
Olaszország-Hollandia
9. játéknap, 2019. február 12.
A-csoport:
Oroszország-Izrael
B-csoport:
Olaszország-Franciaország
Magyarország-Hollandia
10. játéknap, 2019. március 5.
A-csoport:
Görögország-Spanyolország
B-csoport:
Magyarország-Olaszország
Hollandia-Franciaország
Az Európa Kupa hatos döntőjét 2019. március 28-31. között később kijelölendő helyszínen rendezik.