Lille-ben sem volt pardon, női válogatottunk kiütéssel rajtolt
A riói olimpia óta első mérkőzését játszotta Bíró Attila csapata: a Világligában 16–6-ra győzte le idegenben Franciaországot, méghozzá úgy, hogy öt újoncot is avatott!
Nem sokat vacakolt a magyar válogatott Lille-ben, Novák Ferenc, a Honvéd technikai vezetőjének jelentése szerint rögvest az első negyedben magához ragadta a kezdeményezést, hét lőtt góllal tudatosította ellenfelében, még véletlen sem lehet keresnivalója.
Tekintettel arra, hogy az olimpiai ezüstérmes olaszok 14–4-re győzték le egy hete a franciákat, a mieink előtt is adott volt a lecke. Bíró Attila szövetségi kapitány mindazonáltal a gólkülönbség helyett fontosabbnak tartotta bevetni a fiatalokat, akik bizonyíthatták, lehet rájuk számítani.
Így bemutatkozhatott a válogatottban Hertzka Orsolya, Kuna Szonja, Farkas Tamara és Tóth Csenge is! A honosított Parkes Rebecca adminisztrációs ok miatt ezúttal „csak” edzhetett a csapattal, ő minden bizonnyal a későbbiekben igazolhatja majd tétmeccsen, hogy centerjátéka a legjobbak között is megállja a helyét. A nagyszünetben 9–3-ra vezettünk, azaz Gangl Edina és a védelem ellen nem sokra mentek a hazaiak, elöl pedig Bujka Barbara és Czigány Dóra is két-két gólt jegyzett.
A folytatásban is a mieink irányítottak, 12–4-re húztak el, a kapuban pedig lehetőséget kapott Lekrinszki Gina, a Szentes kapusa is, avagy újabb újoncot avattunk. A harmadik negyedet 4–2-re nyerte meg a csapat, így 13–5-tel mentünk az utolsó menetre. A vége 16–6 lett, Keszthelyi Rita négy góllal zárt, avagy az olaszokhoz hasonlóan a magyar válogatott (amely 7/14-es fóraránnyal játszott, miközben a hazaiak 3 gólt szereztek a 12 előnyből) is tíz góllal győzte le Franciaországot.
Bíró Attila értékelése: „Abszolút elégedett vagyok, így kell megnyerni egy ilyen meccset, így kell hozzáállni, ahogy a lányok tették. Az első negyed után hét kettőre vezettünk, és folyamatosan nyomás alatt tartottuk a franciákat, pedig hazai pályán ennél jobban is tudnak játszani. Egységes volt a csapat, a fiatalok nem lógtak ki, teljesen pozitív a kép. Köszönöm a lányoknak, hogy ilyen szépen zártuk az évet és ilyen szépen indítottuk a Világliga-sorozatot. Lille-ben értik és szeretik a vízilabdát, telt ház volt, mindent megtettek, hogy profi körülményeket teremtsenek. Az egész csapat dicséretet érdemel, a tapasztaltabbak húzták magukkal a fiatalokat, örülök, hogy ilyen élményben lehetett részük.”
Női Világliga, európai selejtező, B-csoport
Franciaország–Magyarország 6–16 (2–7, 1–2, 2–4, 1–3)
MAGYARORSZÁG: Gangl – Keszthelyi 4, Czigány D. 3, Csabai 1, Bujka 3, Szücs G. 1, Kisteleki H. 3 Csere: Lekrinszki (kapus), Kuna Sz., Hertzka O. 1, Farkas T., Tóth Cs. Szövetségi kapitány: Bíró Attila
További eredmény
A-csoport:
Görögország–Hollandia 4–4 (3–0, 1–2, 0–1, 0–1)
A franciák elleni Világliga-meccs csapata:
Gangl Edina (UVSE), Lekrinszki Gina (Szentes) – kapusok
Bujka Barbara (Szeged), Czigány Dóra, Csabai Dóra, Hertzka Orsolya, Keszthelyi Rita, Kisteleki Hanna, Kuna Szonja, Szücs Gabriella (mindannyian UVSE), Farkas Tamara, Tóth Csenge (mindketten Szentes) – mezőnyjátékosok
A női Világliga-selejtezők európai csoportjai:
A-csoport: Oroszország, Görögország, Hollandia
B-csoport: Olaszország, Magyarország, Franciaország
A B-csoport programja:
November 22.: Olaszország–Franciaország 14–4
November 29.: Franciaország–Magyarország 6-16
Január 24.: Magyarország–Olaszország
Február 21.: Magyarország–Franciaország
Március 28.: Franciaország–Olaszország
Április 19.: Olaszország–Magyarország