Vári Attila triplán jubilál
Olimpiai bajnokunk ebben az évben szívesen emlékezik 30, 20 és 10 évvel ezelőtti történésekre.
„Harminc éve annak, hogy a Központi Sportiskolában ismerkedni kezdtem az öttusa alapelemeivel, amelyek közül a futással sehogy sem tudtam összebarátkozni. Második kísérletként a vízilabdával próbálkoztam, és Windisch Ferencnek, valamint Pék Gyulának, a nevelőedzőimnek köszönhető, hogy itt aztán le is horgonyoztam. Húsz évvel ezelőtt junior válogatottként már Európa-bajnok csapatban szerepeltem, aztán jöttek a még nagyobb sikerek: két olimpiai aranyéremmel, világ- és Európa bajnoki első helyezéssel. Furcsa, de 2000-ben előbb lettem olimpiai győztes, mint országos bajnok a Domino BHSE színeiben, amiből kicsit merészen azt a következtetést is le lehetne vonni, hogy idehaza olykor nehezebb volt feljutni a csúcsra vagy bekerülni a válogatottba, mint egy nagy nemzetközi torna végén az örömtánc pillanataihoz elérkezni” - nyilatkozta a Telekom Sporthír Szolgálat munkatársának Vári Attila, akit játékostársai mindig csak úgy emlegettek: a „Doki”.
2011-ben hagyta abba a vízilabdázást a nyolc évig a Vasast szolgáló, majd aztán a Honvédba igazoló klasszis.
„Olyan csapatba kerültem, amely a csúcséveiben a vízilabda Real Madridjának számított. Minden együtt volt a legnagyobb sikerek megcélzásához, jobbnál jobb játékosok és a névadó szponzorunknak köszönhetően a sziklaszilárd háttér. És mindehhez volt egy kiváló mesterünk, ˝Mesti˝, igazi nevén Kovács István, akinek személy szerint is nagyon sokat köszönhetek. Nemcsak jó szakember volt, hanem ember a szó nemes értelmében, és emellett még jó emberismerő „főnök” is.”
Vári Attila a 2004-es évről így beszélt:
„Abban az évben a pakliból csak nyerő lapokat tudtunk kihúzni. A válogatottal, amelynek dr. Kemény Dénes volt a „hadvezére”, megnyertük az olimpiát és a Világligát, a Dominóval pedig az Euroligát, az Európai Szuperkupát és hozzá a magyar bajnokságot is. Utólag is nagyon büszke vagyok arra, hogy klubunkban Kovács István engem kért fel csapatkapitánynak. Nekem kellett a játékosok érdekeit képviselnem, a meccseken pedig elhitetni a játékvezetőkkel, hogy természetesen ˝mindig˝ nekünk van igazunk.”
December 22-én ő is ott lesz a Honvéd gáláján, amelyről itt írtunk nemrégiben.
„Értéket teremtettünk 2004-ben a margitszigeti döntőben, ami ma is példa lehet a magyar játékosok számára. Küzdöttünk, de játszani is tudtunk, és ami még fontos, egymás barátai és segítőtársai voltunk. Örülök, hogy a szervezők a jegybevételt teljes egészében a Vakok Batthyány László Római Katolikus Gyermekotthon, Óvoda és Általános Iskola számára fogják felajánlani” - mondta befejezésül Vári Attila, aki a civil életben is kitartott ifjúkori élethivatása mellett, ma a Pécsi Sport Nonprofit Zrt. vezérigazgatója.