Európa-bajnokság, 6. nap - döntetlenek a rangadókon
A férfiak negyedik csoportköre jön két brutál nagy rangadóval.
Minden mérkőzés élőben nézhető a LEN weboldalán, ide kattintva.
5. mérkőzés:
Olaszország-Montenegró 6-6 (2-0, 0-1, 2-3, 2-2)
Gólszerzők: Fondelli 3, Di Fulvio, Vellotto, Gallo 1-1, illetve N. Janovic, Ivovic 2-2, Jokic, M. Janovic 1-1
3 másodperc hiányzott ahhoz, hogy Montenegró gól nélkül maradjon az első két negyedben. Mladan Janovic viszont megúszás után a kapuba talált. Az olaszok sem voltak termékenyek a nagyszünetig, Alessandro Velotto és Francesco Di Fulvio talált be az első negyed végén. A keretben az utolsó pillanatban sérülés miatt bekerülő Gallo növelte az olaszok előnyét a fordulás után (3-1), de a remekül védekező Montenegró Predrag Jokic és Nikola Janovic találatával egyenlített.
A nagy nehezen összehozott egyenlítés után azonnal betalált emberelőny után közelről Fondelli (4-3), ekkor 2 és fél perc volt hátra a harmadik negyedből.
A negyed utolsó gólja Ivovicé lett, ő emberelőnyből talált Tempesti kapujába. Először vezetett Montenegró 6:45-tel a meccs vége előtt, Ivovic talált be, újra emberelőnyből. 1 perc volt hátra a meccsből, amikor Alessandro Campagna időt kért. Ezután Fondelli be is vágta a fórt. 36 másodpercnél jött a montenegrói fór és időkérés. Nikola Janovic kegyetlenül bevágta, ezzel 6-6 lett a vége. Nem dőlt el a csoportgyőzelem.
4. mérkőzés:
Horvátország-Szerbia 8-8 (2-3, 3-2, 1-2, 2-1)
Gólszerzők: Sukno 3, Loncar 2, Muslim, Buslje, Dobud 1-1, illetve Filipoviv 4, Mandic, Cuk, Prlainovic, Mitrovic 1-1
Az Eb egyik legnagyobb rangadóján az volt a kérdés, feladja-e a két csapat a magas labdát a magyar válogatottnak. Döntetlen esetén ugyanis a mieinknek elég lett volna ma megvernie a németeket a csoportgyőzelemért, a biztos elődöntőért. Sandro Sukno szerzett vezetést a horvátoknak, amikor a második gólját lőtte, már 2 állt a szerbek neve mellett az eredményjelzőn, így tehát ő egyenlített. Stefan Mitrovic akciógóljával egygólos szerb előnnyel zárult a negyed.
A másodikban sokáig domináltak a szerbek, két góllal elmentek, de 5-3 után előbb Loncar, majd 9 másodperccel a vége előtt Sukno bombagóllal jelentkezett, 5-5 volt a félidő eredménye. Említés érdemel, hogy nagyon sokan voltak kíváncsiak a meccsre, volt egy szerb B-közép is a lelátón.
A nagyszünet után Loncar góljára Cuk és Filipovic válaszolt, 7-6-ra már Szerbia vezetett, de kőkemény csata folyt a vízben, megjósolhatatlan volt a győztes személye. Pavic kapus remekelt a horvát kapuban, ez sokat segített Horvátországnak. Alig 3 perccel a negyed vége előtt emberelőnyben a kapufára lőtt Mitrovic, elmehetettek volna kettővel a szerbek. Nem mentek, sőt a végén még emberelőnyből egyenlíthetett volna a horvát csapat, de Muslim lövése elakadt a blokkban.
Buslje egyenlített a negyedik negyedben, majd Mandic góljára jöhetett volna a válasz, de Jokovic kettős emberelőnyben nem tudott a kapuba találni. Újabb kettős emberelőny következett azt már kihasználta Muslim. Ami ezután jött, egy kis birkózás, egy kis oda-vissza fújás, és gólínség.
Döntetlen lett a vége, ami azt jelenti, hogy ha a magyar csapat legyőzi Németországot, bejut az elődöntőbe és csoportelső lesz.
3. mérkőzés:
Románia-Görögország 9-10 (3-2, 2-3, 2-2, 2-3)
Gólszerzők: Diaconu 4, Radu, 2, Cretu, Matei Guiman, Popoviciu 1-1, illetve Gounas, Vlachopulos, Mylonakis 2-2, Afroudakis, Fountoulis, Mourikis, Delakas 1-1
Drámai körülmények között maradt le a bravúrról a román válogatott. Raduék 3-0-ra nyerték meg az első negyedet, aztán 3-3-nál már egyenlő volt az állás. Mégis, Diaconu még 4-3-nál, majd 6-5-nél, Radu pedig 7-6-nál vezetést szerzett a görögökkel szemben. Sőt, 7-7 után sem tudtak érvényesülni a görögök, Matei Guimann, majd Diaconu góljával 8-7-re és 9-8-ra vezettek a románok.
Egészen hihetetlen, de a meccs vége előtt 28 másodpercig csak egyszer vezetett Görögország a meccsen (még 5-4-nél). Akkor sem, de egyenlítettek Mylonakis találatával. Sőt, a románok az utolsó akciónál megkapták az előnyt, de Radu elhibázta a lövést. Volt hátra 8 másodperc, időt kért a görög kapitány, és Mylonakis a meccs utolsó másodpercében ellőtt labdájával Görögország megszerezte a győzelmet! Hihetetlen koreográfia.
2. mérkőzés:
Grúzia-Oroszország 12-16 (3-3, 1-4, 7-4, 1-5)
Gólszerzők: Tsrepulia, Elez 4-4, Jelaca, Khvedeliani, Baghdaturia, Franicevic 1-1, illetve Stepanuk, Nagaev 4-4, Timakov, Odintsov, Kholod, Shepelev 2-2
Hatalmas meccset vívott egymással Oroszország és Grúzia. A két ország politikai viszonya miatt mindig feszült egy ilyen mérkőzés, nem volt ez másként ma sem. Ráadásul nemcsak feszült, hanem izgalmas is volt a találkozó. Ne feledjük, Grúzia első Európa-bajnokságán vesz részt. Marino Francevic góljával szerezték meg a vezetést a grúzok, és az előző meccsen 4 gólig jutó Stepanuk hiába egyenlített, Tsrepulia újra eredményes volt, emberelőnyből. Ugyanő lőtte a harmadik grúz találatot is 2-2 után, 5 méteresből, de a negyed vége 3-3, Stepanuk fórból talált be.
A második negyedben úgy tűnt, az oroszok igazolva a papírformát, elhúznak, és bebiztosítják a győzelmet, de a forgatókönyv másképpen alakult. 7-4-re is vezettek már az oroszok, ezzel ért véget a harmadik negyed - s ne feledjük, Gegelashvili kipontozódott a negyed derekán. Hanem ami a harmadik nyolcpercet illeti: varázslatos grúz feltámadás következett 8-4-es orosz vezetés után. Ráadásul akkor, amikor már Jovan Popovic nem ült a kispadon (állt előtte). Ugyanis reklamálásért elküldték onnan, pedig jogos volt a vita: az oroszok többen voltak a vízben, és miután ezt észrevették, büntetlenül úszott ki az egyik játékosuk. Franicevic, Elez, Khvedeliani, Tsrepulia talált be sorozatban, egyenlített Grúzia a negyed felére!! Sőt, ezután is rendre egalizált az oroszok vezető találata után, így a zárónegyed 11-11 után következhetett.
Már éppen lejárt a fór, miután Damir Tsrepulia betalált, hosszú idő után vezetett Grúzia, 12-11, sőt, a kapusuk kivédte a következő orosz akciót. Mellesleg 21-14 volt a kiállítási arány a grúzok "javára", túlzás lenne azt mondani, velük voltak a játékvezetők. Ivan Nagaev akciógóljával egyenlített Oroszország, miközben azt se feledjük, hogy a lelátón hihetetlenül lelkes grúz drukkerek űzték a csapatot, de kint volt az orosz női válogatott is. Majd Khvedeliani kipontozódott (a negyedik emberét vesztették el a grúzok), Nagaev pedig belőtte a 13. orosz gólt. Aztán nem sokkal később kipontozódott a hatodik ember is, a végén pedig elfogyott a grúz erő, az oroszok még hármat bevágtak, 16-12-re győztek.
Grúzia ezzel együtt büszke lehet a teljesítményére!
A meccs utáni nyilatkozatok:
Jovan Popovic grúz szövetségi kapitány:
"Az eredményjelző mindent elmond erről a mérkőzésről. egyszerűen nincs energiám kommentálni a játékvezetők működését, hogy hány jogtalan kiállítást kaptunk. Nagyon büszke vagyok a csapatomra."
Konstantin Gegelashvili:
"Mérhetetlenül csalódott vagyok, mert 3 hónapja csak erre az egy meccsre készültünk. Ennek az összecsapásnak ugyanis nem csak sport-, hanem politikai vetülete is van, ezt mindannyian jól tudtuk. De nem volt esélyünk győzni, mert túl sok volt a kiállítás, a végén már kénytelenek voltunk eggyel kevesebben játszani. Ha normálisabb lett volna a játékvezetés, nyerhettünk is volna, mert egyáltalán nem éreztem úgy, hogy az oroszok jobbak
lennének nálunk."
Erkin Shagaev orosz szövetségi kapitány:
"A csapatom tapasztalatlansága miatt lett ilyen szoros a meccs, nagyobb különbséggel kellett volna győznünk. Miután 4 góllal is vezettünk, borzasztó hibákat követtünk el, de szerencsére képesek voltunk talpraállni. Én egy pillanatig sem tartottam tőle, hogy esetleg kikaphatunk."
1. mérkőzés:
Spanyolország-Franciaország 13-5 (2-0, 3-3, 4-2, 4-0)
Gólszerzők: Espanol 5, Munarriz 2, Roca, Molina, Minguell Alferez, Fernandez, Garcia 1-1, illetve Bodegas 2, Khasz, Tomasevic, Camarasa 1-1
A spanyol válogatott biztos győzelmével megőrizte esélyét a továbbjutásra vonatkozóan. Persze, nem lesz könnyű dolga az utolsó fordulóban Szerbia ellen, de az esélyt megadták maguknak a francia válogatott 8 gólos legyőzésével. A legeredményesebb játékos az 5 gólig jutó Albert Espanol lett.
Bevezető:
Az Olaszország-Montenegró és a Szerbia-Horvátország mérkőzések lesznek a szombat csúcspontjai, már ha kizárólag a szakmaiságot nézzük. Persze, Budapesten van az Európa-bajnokság, így a német-magyar találkozó lesz ezúttal is a nagy durranás a szurkolók számára.
Az olaszok és a montenegróiak mérkőzése azért lesz kulcsfontosságú, mert eddig mindkét válogatott hibátlan az A csoportban, és nagy valószínűséggel ez a találkozó dönt a csoportelsőségről, azaz az egyenes ági elődöntős pozícióról.
A Szerbia-Horvátország találkozó pedig azért érdekes, mert amennyiben döntetlenre végeznének a felek, a magyar válogatott pedig legyőzi Németországot, megszerzi a csoportgyőzelmet.
A mai találkozók:
11.30 Spanyolország-Franciaország
13.00 Grúzia-Oroszország
14.30 Románia-Görögország
16.00 Horvátország-Szerbia
19.00 Olaszország-Montenegró
20.30 Németország-Magyarország
Az eddigi mérkőzéseken:
Július 14., hétfő:
Horvátország-Németország 10-5 (4-3, 2-0, 3-0, 1-2)
Románia-Grúzia 11-6 (3-4, 3-1, 2-0, 3-1)
Franciaország-Szerbia 5-16 (1-4, 1-3, 0-3, 3-6)
Montenegró-Görögország 11-6
Olaszország-Oroszország 13-6
Spanyolország-Magyarország 9-12 (2-2, 2-4, 2-3, 3-3)
Július 15., kedd:
Grúzia-Grögország 6-15 (1-4, 1-6, 3-3, 1-2)
Németország-Szerbia 7-12 (2-3, 1-3, 2-3, 2-3)
Oroszország-Montenegró 7-15 (1-5, 2-3, 2-4, 2-3)
Románia-Olaszország 4-9 (1-1, 1-3, 1-4, 1-1)
Horvátország-Spanyolország 8-8 (3-2, 2-2, 1-2, 2-2)
Magyarország-Franciaország 12-7 (2-2, 2-1, 5-1, 3-3)
Július 17., csütörtök:
Olaszország-Grúzia 15-5 (3-2, 5-1, 5-1, 2-1)
Franciaország-Horvátország 11-14 (3-5, 2-3, 3-2, 3-4)
Spanyolország-Németország 11-8 (2-1, 3-2, 3-4, 3-1)
Görögország-Oroszország 12-6 (3-1, 3-3, 1-1, 5-1)
Montenegró-Románia 13-8 (2-2, 3-0, 5-2, 3-4)
Magyarország-Szerbia 8-6 (2-0, 3-3, 2-2, 1-1)
Az A csoport állása:
1. Olaszország 9 pont
2. Montenegró 9 pont
3. Görögország 6 pont
4. Románia 3 pont
5. Oroszország 0 pont
6. Grúzia 0 pont
A B csoport állása:
1. Magyarország 9 pont
2. Horvátország 7 pont
3. Szerbia 6 pont
4. Spanyolország 4 pont
5. Németország 0 pont
6. Franciaország 0 pont