Örökbefogadásra váró kutyákkal készültek a válogatott vízilabdázók a vb-re
Már örökbefogadott, illetve örökbefogadásra váró kutyákkal tartottak szárazedzést a férfi- és a női vízilabda-válogatott tagjai, így készülve kvangdzsu-i vizes vb-re. A csapat tagjai együtt futottak az agility pályán a négylábúakkal a budapesti REX Kutyaotthonban, ezzel hívták fel a figyelmet a felelős állattartásra.
A nap tökéletes volt arra, hogy megtapasztaljam, milyen érzés, amikor egy kutya hallgat rám. Ez sajnos a sajátomról nem mondható el" - mondta nevetve Bedő Krisztián, válogatott vízilabdázó a kutyás agility szárazedzés után. „Láttam a kutya szemében, hogy mennyire figyel engem, ettől úgy éreztem ma magam, mint egy igazi csapatkapitány."
Illés Anna, a női vízilabda-válogatott játékosa egy 10 éves kutyával végezte a szárazedzést, aki sajnos nem először gazdátlan. "A felelős állattartás mellett fontos a felelős örökbefogadás is. A kutyát, akivel dolgoztam Ronnak, majd Bobinak hívták, így amikor sajnos másodszor is menhelyre került, már a Ronbobi nevet kapta. Az örökbefogadás tényleg felelősséggel jár, ezt nem szabad elfelejtenünk!"
A válogatott vízilabdázók az E.ON állatvédelmi programjához csatlakozva vettek részt az agility-vel összekötött száraz edzésen. Hiszen a kutyákkal való foglalkozás, az átmozgatásuk éppolyan fontos, mit az etetésük vagy az állatorvosi ellátásuk. Az energiacég és a sportolók így együtt hívták fel a figyelmet a felelős állattartásra, az örökbefogadással járó kötelezettségekre is.
A menhely életében az anyagi támogatás és az önkéntes munka egyaránt fontos Dr. Koleszár Tamás, a Rex Kutyaotthon Alapítvány igazgatója szerint. „Önkéntesek nélkül nem is tudnánk működni, hiszen az itt lévő több mint 250 állatot nem tudná a naponta itt dolgozó 2-3 kollégánk nélkülük ellátni. Ők a meghosszabbított kezeink. Ezért is örültünk annak, hogy az E.ON és a vízilabda válogatott tagjai segítettek nekünk" - tette hozzá a vezető.
Az energiacég állatvédelmi programsorozatának célja, hogy erősítse az állatok szeretetét és ösztönözze az embereket a menhelyi állatok felelős örökbefogadására. A REX Kutyaotthon mellett, a pécsi Misina Természet- és Állatvédő Egyesület valamint a Debreceni Kutyaház Állatotthon fáradhatatlan munkájához nyújt anyagi támogatást az E.ON. A támogatásra szánt összegből a menhelyek eledelt, gyógyszereket, pórázt és a menhelyek karbantartásához szükséges eszközöket vásárolnak.
„Az E.ON-nál azt valljuk, felelősek vagyunk a környezetünkért, ebbe természetesen a velünk élő háziállatok is beletartoznak. Állatvédelmi programsorozatunk egyik megható állomása ez, hiszen kb. 100 kutya vár a REX-nél gazdára. Reméljük, támogatásunkkal mi is közelebb hozhatjuk a mentett négylábúak örökbefogadását" - mondta Zavaros Dóra, az E.ON vállalati társadalmi felelősségvállalással foglalkozó munkatársa.
Az energiacég állatvédelmi programsorozatának részeként májusban a Nyíregyházi Állatpark állatkölykei kapták meg első játékukat Gyermeknap alkalmából, amihez az oda látogató gyerekek izgalmas kincskereséssel járultak hozzá. A Balaton-felvidéki Nemzeti Park területén 161 ponton végeztek madárvédelmi beavatkozásokat, a gólyákat pedig több mint 4.300 fészektartóval várta idén az E.ON. Túrkeve-Dévaványa között ősszel indul az a beruházás, melynek keretében 18 km-es szakaszon kerülnek a vezetékek a földbe, ez a térségben fészkelő túzokok megóvását szolgálja majd. Vas megyében pedig villamos távvezeték-tartóoszlopokra helyeznek ki speciális műfészkeket, úgynevezett vércseládákat az Őrségi Nemzeti Park Igazgatósággal közösen.